Po čem vlastně ženy touží? Jak se vyhnout emocionálním výkyvům a ztrácení se v představách o ideálních mužích

0
180

Víme vůbec, co chceme?
Stalo se vám někdy, že jste si zadefinovali „pána dokonalého“ a doufali jste, že jednou přijde. Najednou se objeví ve vašem životě a zjistíte, že si nejste naprosto jisté, jestli je to to, po čem vaše srdce opravdu touží? Kladli jste si někdy otázky typu: Je to vůbec normální? Je v pořádku cítit se v jeden den jako v pohádce a druhý den pociťovat nejistotu a odstup?

Často se stává, že i když si myslíme, že jsme vnitřní vyrovnané, pracujeme na sebelásce a máme ji už v dobrém stadiu, přijde nějaký moment znejistění a ztratíme minimálně polovinu toho, na čem jsme tak dlouho pracovali. Jak se zbavit těchto pocitů nebo je minimálně eliminovat? Jak bojovat s tím, abyste se na cestě za láskou neztratili ve svých představách a touhách bez happyendu?

1) Neztratit samu sebe
Velmi důležitým bodem všech začínajících vztahů je neztratit samu sebe. Nenechat emoce natolik ovládnout zkreslenou realitu, aby ovlivnily vaše bytí natolik, že zapomenete na sebe, na své záliby, na své vášně na své přítelkyně či lidi, kteří u vás vždy stáli. Je to však velmi náročné, určitě to znáte iz vlastní zkušenosti. Když potkáte někoho, kdo vás okouzlí, chcete s ním trávit, co nejvíce času, ale přitom úplně odstavíte své potřeby, protože ty „společné“ dáte do popředí.

FOTOGALERIE
Nedovolte, abyste ztratili samu sebe kvůli muži, foto: Liam Payne a Stella Maxwell v kampani pro Hugo Boss
Zdroj: Profimedia
To může být velkým problémem, protože se najednou dostanete do skličující pasti, kdy předáte svou identitu na chvilku někomu, kdo je ve vašem životě zcela nový, zalíbila se vám představa o něm, ale ve skutečnosti opravdu, ale fakt opravdu neznáte, o jakého člověka jde. Proto je důležité mít kolem sebe lidi, kteří vám umí poradit a nastavit zrcadlo. Objektivní a střízlivý názor od člověka, který vás má opravdu rád a důvěrně vás zná, je vždy skvělou pomůckou.

2) Odlišit realitu od představ
Je to jen ve vaší hlavě. Vy jste strůjcem svých myšlenek i reality. Pokud toužíte po někom a máte přesně definované o koho má jít, ten člověk vám do života přijde, ovšem netřeba podlehnout nadšení hned na začátku, protože u nás žen se emoce mění i na základě měsíčního cyklu, ve kterém se aktuálně nacházíme. Někdy je fajn zamyslet se nad tím, zda je vaše vnímání reality skutečností nebo jen vaší představou, která se tváří jako skutečnost.

3) Pozor na idealizování
Vidět realitu takovou, jaká je, je na začátku všech lásek velmi náročné. Jsme omámeni chemickými reakcemi v těle, které v nás nový objekt v našem životě vyvolává. O to víc, pokud jste náhodou delší období byli sami se sebou, řešili jste apriori jen sebe a najednou vstoupí do vašeho světa někdo, kdo zcela naruší váš životní chod. Samozřejmě jen do míry, jakou vy sama dovolíte. Být střízlivě dívající se ženou na lásku umí být náročné. Vidět věci s určitým odstupem ovšem není někdy na škodu.

Hlavně tehdy, když si hned na začátku zidealizujete partnera na základě vašich představ o něm. Uděláte si obraz o tom, jaký ten muž je, což ovšem nemáte šanci vědět po pár setkáních. Ano, ano, všechny řešíme pocity a emoce a myslíme si, že ale já to tak cítím… To je sice hezké, ale určitě jste zažili i to, že v pondělí jsem to tak cítila, ale středa přinesla úplně jiný kolotoč emocí.

Takže není třeba podléhat jen pocitům. Je fajn do vztahů pustit i rácio a zkusit vidět věci s nadhledem a nevěřit svým představám. Jakmile přestanete vnímat realitu růžovými brýlemi, často se vaše ideály zhroutí jako hrad z karet. Ponechat si skepsi není nikdy na škodu. Určitě však netvrdím, abyste vztahy řešili rozumem, jen možná je dobré být obezřetnými před emocemi, které vám mlží mysl a střízlivé přemýšlení nad realitou.

4) Dopřejte si i samotu
V hledání partnera je prvním krokem najít samu sebe. Teprve když opravdu víte, kdo jste, nadefinujete si, co opravdu v životě chcete, jak dovolíte, aby se k vám někdo choval, poznáte své touhy a hodnoty, až tehdy víte do svého života přitáhnout člověka, který bude stát za to, abyste mu věnovali kus sebe, svůj čas a pozornost.

Proto si dopřejte samotu, nežeňte se ze vztahu do vztahu, protože v každém jednom partnerství, iv tom více ideálním, určitou část sebe potlačíte pro společné dobro. Bez kompromisů to nejde, takže si užijte sobeckou samotu na poznání své duše a pak přijde to pravé ořechové nebo minimálně budete umět odlišit to pravé od falešného.

Předchozí článekNejlepší outfity našich známých krásek z tohoto týdne: Kdo byl hvězdou dubajské pouště, a která zazářila v trendy kombinaci barev?
Další článekMáte po boku emočně nedostupného partnera? Bod číslo 3 mluví za všechno!