Revize elektro instalace: Nechte své rozvody zkontrolovat profesionály

0
105

Elektroinstalace a rozvody vyžadují pravidelné revize. Jde o nutnost pro zajištění bezpečného chodu, kontroly tak slouží jako významná prevence úrazů elektrickým proudem. Stačí se přitom obrátit na profesionály, kteří pro vás zajistí vše potřebné.

Výchozí revize

Jedním z prvních momentů, kdy přichází na řadu revize, je zavedení nové elektroinstalace. U této instalace je třeba provést výchozí revizi, například při kolaudaci. Jde o nutnost pro zajištění bezpečného chodu. Kromě toho však výchozí revize elektro instalace umožňuje připojení elektroměru – stačí předložit elektrorevizi společně s přihláškou k odběrnému místu.

Periodická revize

Jakmile je instalace v provozu, je třeba stále myslet na revize. Jde o takzvanou periodickou revizi, která je prováděna dle normy ČSN 33 1500. Ta udává lhůty pro pravidelné revize. Nejčastěji se můžete setkat se lhůtou 5 let pro základní elektrorevizi. Ovšem tato doba se může různě změnit – záleží na tom, jaké jsou podmínky v daném prostředí a také na výskytu osob. Lhůta pro revizi se tak může výrazně zkrátit, klidně i na jeden rok. Proto je důležité obrátit se na zkušené odborníky, kteří pohlídají termíny a zajistí pro vás potřebné revize včas.

Mimořádná revize

V některých případech může kromě výchozí a periodické revize dojít i na revizi mimořádnou. Ta je prováděna po úpravách či případně opravách elektroinstalace. Vyžadvoána bývá při kolaudaci či u kontroly jiného správcovského institutu. Slouží ke zjištění celkového stavu elektroinstalace po opravě či úpravě. Zajišťuje tak bezpečný provoz.

Profesionálové pro vás zajistí potřebné revize v celém objektu. V případě odhalení závady vám pak samozřejmě pomohou s řešením problému, aby instalaci i další zařízení byla v pořádku a funkční.

Předchozí článekKameny pro štěstí