Vezměte svou hlavu do divadla. SND se připojuje ke kampani na podporu duševního zdraví

0
202

Slovenské národní divadlo v dubnu spouští dlouhodobou kampaň Vezměte svou hlavu do divadla. Prostřednictvím ní chce zaměřit pozornost na duševní zdraví a povzbudit lidi, aby v těchto těžkých časech nezapomínali na psychohygienu.

Přetlak negativních emocí, které prožíváme v souvislosti s dva roky trvající globální pandemií, jejími ekonomickými dopady as vypuknutím válečného konfliktu na Ukrajině, může mít zásadní vliv na naše duševní zdraví a kvalitu života. SND proto chce novou kampaní apelovat na to, abychom nezapomínali na zdraví své mysli a starali se o něj.

„Po dvou letech pandemie Covid-19 přišlo cosi dosud nepředstavitelné – válka. Dění na Ukrajině nás každý den zasahuje novými hrůzami a hluboce se nás dotýká. Nebuďme lhostejní, ale nedejme se ani zahltit smutkem a depresí. Mnoho lidí potřebuje naši pomoc a my potřebujeme energii k tomu, abychom jim mohli pomáhat,“ říká generální ředitel SND Matej Drlička.

„Chtěli bychom vyzvat diváky, aby ji přišli načerpat do divadla. Vezměte svou hlavu do divadla, aby vaše srdce mohlo dále pomáhat, to je lajtmotiv naší kampaně,” dodává.

Návštěva divadla může být jednou z ideálních forem mentálního odpočinku. Kouzlo divadelního představení totiž spočívá v tom, že spolu s herci na jevišti divák může během jednoho večera přežít široké spektrum emocí a alespoň na chvíli tak zapomenout na svět venku.

Předchozí článekOpravdu se při běhu tak dobře hubne? Není to jen tak, na tyto věci je třeba si dávat největší pozor
Další článekMezi námi ženami: Co se stane, když přestanete nosit podprsenku?