Materiál je základ

0
142

Pokud plánujete obnovu staré střechy vašeho domu, měli byste věnovat pozornost výběru materiálu. Měl by být funkční i estetický. Na trhu převládají betonové, hliněné (pálené) a plechové krytiny. Betonová krytina Bramac patří mezi nejprodávanější na českém trhu. Jaké jsou výhody kvalitního betonu od značkového výrobce oproti jiným materiálům?

Jakou střešní krytinu vybrat?

Potřebujete novou střechu? Rozhodli jste se pro její rekonstrukci? Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém vám postupně objasníme všechny důležité informace:

  1. část: Materiál je základ
  2. část: Jak je to s hmotností střechy?
  3. část: Kolik stojí nová krytina a její uložení?

Vyšší pevnost

Díky použití hrubšího štěrku a cementu prvotřídní kvality má střešní krytina Bramac o 20 – 30 % vyšší pevnost v porovnání s konkurenčními taškami (1 ks tašky snese zatížení až 260 kg). Beton časem zraje, čímž ještě zvyšuje svoji pevnost.

Nejnižší nasákavost

Krytina Bramac nasákne do svého těla jen do 6% vody, tzn. j. až o 40 % méně než u konkurenčních (zejména hliněných) tašek. Díky tomu má vyšší mrazuvzdornost. Je to výhoda v období, kdy dochází ke střídání tepla a mrazu. Tehdy může přes den do krytiny vniknout voda, v noci zamrznout, zvětšit svůj objem a poškodit povrch krytiny.

Robustnost

Kvalitní střecha musí být stabilní a robustní, aby vydržela vnější nápor v podobě Pokud plánujete obnovu staré střechy vašeho domu, měli byste věnovat pozornost výběru materiálu. Měl by být funkční i estetický. Na trhu převládají betonové, hliněné (pálené) a plechové krytiny. Betonová krytina Bramac patří mezi nejprodávanější na českém trhu. Jaké jsou výhody kvalitního betonu od značkového výrobce oproti jiným materiálům? Advertoriál brama c větru, deště, sněhu či krupobití. Krytina Bramac je proti těmto vlivům počasí nesrovnatelně odolnější než například „lehké“ plechové krytiny. Navíc výborně izoluje vnější hluk z deště, ruchu z ulice a pod.

Předchozí článekBílý polystyren je ověřená klasika
Další článekStyl není o penězích