Styl není o penězích

0
144

Ignorovat módní trendy je stejně nesmyslné, jak je slepě následovat. Zlatá střední cesta zní, držet se ověřené klasiky, která nám sedí a do šatníku zařadit 2-3 klíčové trendy sezóny, řadí všem ženám oblíbená blogerka a dnes už i úspěšná influencerka.

Mirka Dobiš radí ženám, jak se zorientovat ve světě módy
„Jednoduchost je klíčem k dokonalé eleganci,“ říkala Coco Chanel a tímto heslem by se zaručeně měly řídit všechny ženy, které hledají ve světě módy stabilitu. Možná i vy patříte k těm, které se každé ráno ve spěchu postaví před plnou skříň věcí, ale netušíte, co si máte obléct.

Styl však není o tom, kolik peněz máte na účtu a co všechno si můžete dovolit, neboť ne všechno, co stojí hodně peněz, se ženě i hodí. Přeplněný šatník automaticky neznamená, že si budete mít co obléct nebo že budete vypadat dobře. Blogerka a stylistika Mirka Dobiš miluje jednoduchost, eleganci a učí ženy, jak si ve věcech udělat pořádek tak, abyste nikdy nemuseli plakat, že si nemáte co obléct. Podle jejích rad by se každá žena měla řídit heslem, že méně je víc a investovat raději do jednoduchých kousků, které se spolu dají vzájemně velmi snadno kombinovat.

Nejčastější přešlap a omyl žen je, že nosíme to, co se nám líbí a ne to, co se nám hodí
Nám se podařilo Mirku vyzpovídat, v dnešním rozhovoru se mimo jiné dozvíte:

jaké je základní pravidlo dobrého šatníku
proč Mirka miluje minimalismus, jak k němu dospěla a zda i ona měla někdy své módní přešlapy
jaký kousek je pro ni naprosto nejdůležitější a bez čeho by neuměla vůbec fungovat
co by si nikdy neoblékla a co by nejraději vymazala z módní mapy
jaké kousky by neměly chybět v šatníku každé ženy
zda se módní trendy hodí každé ženě
jak dokáže to, co máme na sobě ovlivnit naše okolí
což je v módě největší přešlap, který my ženy obecně děláme
dozvíte se zásadní radu, jak přistupovat k módním trendům
ale i to, co spolu Diva.sk a Mirka Dobiš alias FashionSpy chystají
a mnohem více…
Mirko, jaký je tvůj vztah k módě? Patřila jsi vždy k milovnicím módy nebo se tato tvá vášeň objevila až časem? Zkus nám říci o sobě víc.

Moje vášeň pro módu a vizualitu jako takovou je vrozená a projevovala se u mě od narození. Stylovala jsem všechno a všechny kolem, jen jsem to nepokládala já ani mé okolí za práci, jen za hobby. Na čas jsem se od módy profesně vzdálila a pracovala jsem v IT bizisu a marketingu, který jsem vystudovala, ale osud si Vás nakonec stejně najde! 😀

U tebe se asi dá říci, že koníček se stal tvou vysněnou prací, je to tak?

Přesně tak. Jelikož mě práce v korporacích vůbec nenaplňovala, vrátila jsem se k módě a stylingu a dlouhá léta jsem se věnovala reklamám, filmům či focení editoriálů a kampaní jako módní styslistka. U dvou malých dětech se však tato práce nedala příliš skloubit s rodinnými povinnostmi a tak jsem se začala v roce 2015 věnovat Instagramu pod mým nickem @Fashionspy.sk

Momentálně patříš mezi nejoblíbenější influencerky na Slovensku, za tvým Instagramovým účtem ale stojí hodně práce. Jak se ti podařilo vybudovat tak silnou fanouškovskou základnu?

Tvrdou prací, konzistencí, vášní a vlastním odhodláním. To vše pak z vaší práce cítit. Jak často říkám, já dělám Instagram pro lidi – pro ženy, ne pro sebe. Vždy se snažím o to, aby mé příspěvky měly přidanou hodnotu. Je velmi naivní si myslet, že sociální sítě jsou o pěkných fotkách.

Musíme na tebe prozradit, že dříve než ses začala věnovat Instagramu, ti jako módní stylistce prošlo rukama mnoho modelek či známých hereček. Nechybí ti tato práce?

Řeknu vám upřímně, že vůbec. (smích)

Vraťme se, ale k tvé nynější práci. Mnozí lidé mají pocit, že tvořit obsah na sociální sítě je jen o fotografování se, což ale asi není úplně pravda. Zkus nám popsat, jak vypadá tvůj pracovní den a kdo všechno ti pomáhá tvořit content?

Při této práci nehrozí stereotyp, každý den je jiný a jediný rámec, který dodává mým dnům nádech běžnosti je fakt, že jsem máma dvou dětí. Starší Matias je školou povinný, takže máme jaký-taký denní režim, jinak je to freestyle.

Předchozí článekMateriál je základ
Další článekZapomeňte na nízkotučné diety. Tuky ve stravě nejsou nepřítelem, je třeba si jen umět vybrat