Důvody, proč se nikdy nevrátit do náruče muže, který vám ublížil: V bodě číslo 3 se pozná nejvíce z nás

0
158

„Cokoli děláte, nikdy se nevracejte k tomu, co vás zlomilo,“ tvrdí zpěvák Frank Ocean, přičemž z pohledu vztahů má tato věta o to větší význam.

Zamilovaná žena jedná nejednou pudově, místy až nelogicky, s klapkami na očích, o tom není pochyb. Ve snaze zmírnit bolest v srdci dokážeme akceptovat výmluvy či odůvodnění z úst partnera, která hraničí se zdravým rozumem.

Ne každá z nás má dostatečnou schopnost zatnout se a vydržet, případně i ve stavu nejvyšší zamilovanosti přemýšlet racionálně. Obvykle nám postačí hrstka pěkných slov či příslibů, a bez zaváhání se opětovně vrháme do rukou člověka, který nás už tolikrát zklamal. Odborníci, a nejen ti, radí nedopouštět se zas a znovu stejné chyby. Vysvětlují i ​​důvody.

Mějte na paměti, že…
…bez ohledu na míru charismatu, které dotyčný má, a díky které si vás k sobě dokáže silně připoutat, pokuste se ho vnímat realisticky. Nejste výjimkou, když navzdory zradě, pocitu vyčerpání a psychické nepohodě věříte příslibem, že se váš partner polepší. V tomto stadiu procitnutí a zázračného uvědomění si vlastních chyb mohou bývalí partneři znít přesvědčivě, ALE:

 1. Ne, lidé se nemění
  Pokud jste si s daným člověkem přežili více bolestivých epizod, hluboko ve svém nitru minimálně tušíte, že se nikdy nezmění. Jeho sebereflexe je s největší pravděpodobností předstírána a věci budou už zakrátko stejné, než byly, případně horší a tím pádem i bolestivější. Bez ohledu na fakt, jak moc se trápíte, toto přechodné období musíte překlenout a být dostatečně silná, abyste se k toxické osobě (více) nevrátili.
 2. Na vašem štěstí mu nezáleží
  Pamatujte, že u člověka, který vám vědomě ubližoval a způsobil tolik ran, vaše potřeby a přání nikdy nebudou na vrcholu jeho priorit, spíše naopak. Ať to zní jakkoli krutě, o návrat vás prosí hlavně proto, abyste nakrmili jeho ego a potřeby. Z hlediska fungujícího vztahu je důležité, aby se oba partneři cítili šťastní, naplnění, spokojení. A to přirozeně, ne potlačováním vlastní osobnosti i submisivním chováním ve snaze vyhnout se případným konfliktům a vyhovět tak osobě, která si to ani nezaslouží.
 3. Nebojte se změn, lepší věci vás neminou
  Myšlenka na změnu nemusí být vždy příjemná, u mnoha žen vzbuzuje nejistotu, ale také obavy z budoucnosti. Vždyť upnout se na stereotypy bývá tak pohodlné, myslíte si to taky? Rozhodnutí usadit se, jakož i snaha o stabilitu a zavedení pevných rituálů, zvyknou růst spolu s věkem. Ano, pro někoho to může znamenat neochotu či strach posunout se dál, z nenaplněného vztahu obzvlášť. Lidé mívají sklony potlačit v mysli to špatné a nafixovat se na pěkné vzpomínky a emoce. Bohužel, stejně v případě, kdy jich je až žalostně málo.

Pokud naberete odvahu jít dál, váš život získá zcela jiný rozměr, zároveň umožníte novým lidem vstoupit do něj. Ne nadarmo se říká, že k tomu, aby k vám přišli ještě lépe, dosud nepoznané impulsy/věci, je třeba definitivně zavřít staré dveře. Mezi novými lidmi potkáte jistě i takové, kteří se k vám budou chovat s úctou a respektem.

 1. Zasloužíte si více
  …nevěřte nikomu, kdo vás přesvědčuje o opaku. Toxické vztahy mívají zpravidla totožný scénář, kde vy jste podle partnera strůjcem všeho špatného a odpovídáte za vzniklé problémy. První krok ke skoncování s touto myšlenkou je zbavit se muže, který si vás neváží, a uvěřit tomu, že jste výjimečná žena, ne oběť. Odchod z takového vztahu bolí, ale nic lepšího se vám nemohlo stát, uvidíte. Touha vrátit se k ex příteli může být jistou dobu silná a rozchod o to náročnější. Ale ten moment, kdy se vaše srdce uzdraví, bude stát za to.
Předchozí článekMáte po boku emočně nedostupného partnera? Bod číslo 3 mluví za všechno!
Další článekMáš 30 a nemáš muže a děti? Tak to jsi stará!