Nejkrásnější den v životě? Tyto nevěsty si zažily své – vtipné, ale i srdceryvné námitky na svatbách

0
191

Svatba je pro mnohé ženy jednou z nejkrásnějších a nezapomenutelných chvil života – dokud se někdo ze svatebčanů nerozhodne, že se postaví a bude proti sňatku namítat. A že je takových historek hromada!

Svatebčané mají právo namítat proti sňatku. Celá situace podávání námitky vznikla proto, aby se zamezilo sňatku pokrevních příbuzných nebo již oddaných. Drama na svatbě však není jen doména filmů, jak bychom si mohli myslet – stává se, že až při námitkách se pár dozvídá, že jsou sourozenci.

Na stránce Reddit se lidé podělili o námitky, které byly svědky ať už na vlastní svatbě nebo svatbě známých. Pobavíte se, ale také shrozíte, protože nejlepší příběhy píše život sám.

Děti povýší svatbu na úplně jinou úroveň
Všichni víme, že děti svou upřímností a čistým srdcem dokážou zabavit, ale také přivést do pořádných rozpaků. Není tomu jinak ani v tak důležitý den, jako je svatba. Tyto děti se postaraly o zážitek, na jaký svatebčané ani čerství manželé nikdy nezapomenou.

Mladá žena si zavzpomínala na dobu, kdy se jako pětiletá zúčastnila svatby svého staršího bratra. Oddávající farář přednesl připravenou řeč a když vyzval k námitkám, v kostele zavládlo hrobové ticho. A co udělá malé dítě v tichu, v ten nejnevhodnější moment? Ozve se. A pořádně hlasitě. Pětiletá holčička nepovažovala ticho za slušnou, a tak z plných plic vykřikla Namítám! Po dotazu, proč namítá, holčička odpověděla, že jen chtěla vědět, co se stane.

O čistotě dětské duše přesvědčil svatebčany i šestiletý chlapeček, jehož otec se ženil. Jakmile se měly přednést námitky, chlapeček si dodal odvahy a postavil se. Šokováni svatebčané zatajili dech, as nimi i chlapcův otec a jeho nevlastní matka. Chlapeček proti svatbě nenamítal, chtěl pouze, aby mu otec před vyřčením Ano slíbil, že nepřestanou ani po tomto sňatku společně chodívat na ryby.

Rodinu si nevybereme
Nejhorší námitky jsou ty nevyřčené. Když se jedna žena-lesbička vdávala, předem věděla, že její rodina není příliš nadšená, protože konzervativní pohled na manželství bylo silnější než láska k dceři. Dali jí to jasně najevo už předtím, avšak přišli na svatbu, vyoblékání jako správní svatebčané. Nastávající nevěstě odlehlo – jejich přítomnost si vysvětlila tím, že se konečně smířili kým je, a sňatku dali požehnání. Opak byl však pravdou. Jakmile se vyzvalo k námitkám, celá její rodina se postavila a v tichosti odešla ze svatby na znak svého nesouhlasu. Netřeba dodávat, jakou bolest způsobily a nejen své dceři.

Další nevěsta se podělila o zážitek také tichého protestu matky. Předtím, než se oblékla a přišla k oltáři, její matka napsala na boty Pomozte mi. Jakmile si nevěsta v kostele klekla, všichni svatebčané nápis viděli. O matčině pasivně agresivním řízení se dozvěděla až po obřadu, a není třeba psát, že vůbec nebyla nadšená. Nicméně je nutno poznamenat, že v tomto případě měla matka pravdu – její dcera se do roka rozvedla.

S humorem se vše lépe zvládá
O vzpomínku svých rodičů se podělila také mladá dáma, která popsala fiasko, zachráněné humorným komentářem prastarého otce. V momentě, kdy kněz vyzval svatebčany k námitkám, se ženichovi rodiče postavili v tichém odporu. Nebylo tajemstvím, že synovu vyvolenou nemají v lásce. Celou situaci zachránil a zažehnal prastarý otec, který prohlásil: „Skvělé, ženichovi rodiče povstali, aby páru požehnali! Děkujeme!“ Rodiče se evidentně urazili nebo zalekli, že přítomní nepochopili jejich úmysl – proto odešli a na svatbu se už nevrátili. Dotyčná dáma své prarodiče nikdy neviděla, a je tomu i docela ráda.

Není překvapením, že svatby v Las Vegas si drží svoji popularitu. Tuto možnost využijí mnozí, ať už ze zábavy, jako rychlý proces nebo na natruc rodině. Neznámo, do jaké kategorie spadal mladý párek, který se jednoho večera rozhodl oddát potají. Nevěděli však, že musí mít svědky, proto uprosili prvního člověka, kterého potkali – bezdomovce. Za jeho přítomnost na svatbě mu nabídli sendvič.

Slib i splnili, a společně se spokojeným pánem nakráčeli do jedné z kaplí. Ve vteřině, jak oddávající vyzval k námitkám (spíše jen ze zvyku), se pan bezdomovec ozval – namítal, že v sendviči nejsou olivy, a právě na ty měl největší chuť. Nevědomě se tak postaral alespoň o úsměvný zážitek mladého páru, jejichž manželství stejně nevydrželo.

Všechno nakonec dobře dopadne
O tom, že i novomanželé mohou mít smysl pro humor, svědčí i následující dva příběhy. Prvním z nich je situace, kdy během sňatku namítalo asi pět mužů. Všichni do jednoho se vyjádřili v tom smyslu, že nevěstu milují a je jejich spřízněná duše, proto ji nemohou nechat provdat se za jiného.

Předchozí článekBolest je nezbytná, ale utrpení je volitelné, říká psycholožka Dorothe Trassl o lidské mysli, traumatech i o duševním zdraví
Další článekPotvrzeno! Pro postavu svých snů nemusíte strávit hodiny ve fitku: Tento tip je TOP volbou, když nemáte čas